وحید جلیلی

مشهد به مثابه بارانداز هویت ملی و اسلامی

۹۹/۰۲/۲۹، ۱۱:۳۴ ق٫ظ

این موزه زنده یک حرکت ایجابی و یک الگوی عملی است. تلاشی از ســوی ایده پردازان و هنرمندان متعهد مشهدی، برای اینکه نشان بدهند شما می توانید ذیل هویت دینی و اهل بیتی مشهد جاذبه‌های گردشگری داشته باشید و جذاب ترین فضاها را برای حضور مردم فراهم کنید

به گزارش «ایام»؛ متن پیش‌رو گفتاری از وحید جلیلی؛ مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انتقلاب، درباره موزه زیارت است:

باید بگوییم اگر قرار نیست مشهد به بارانداز کالاهای بنجل چینی یا به شهری مشابه شــهرهای توریستی دیگر تبدیل بشود پس طرح توســعه ای که ما پیشنهاد می کنیم چیست؟

 امام رضا ســالی ده ها میلیون زائر را برای این شــهر می آورد؛ بعضی می گویند آنچه را که ســنت برای این شهر آورده است خرج مدرنیته کنیم، خرج سکولاریزم کنیم؛ این نهایت ناسپاسی و قدرنشناسی است.

این موزه زنده یک حرکت ایجابی و یک الگوی عملی است. تلاشی از ســوی ایده پردازان و هنرمندان متعهد مشهدی، برای اینکه نشان بدهند شما می توانید ذیل هویت دینی و اهل بیتی مشهد،  جاذبه های گردشگری داشته باشید و جذاب ترین فضاها را برای حضور مردم فراهم کنید، الگویی که قبلاً یک نمونه اش در موزه زنده «مشهد دوست داشتنی» انجام و با استقبال چند صدهزارنفری مردم روبرو شد  که البته متاسفانه با بهانه های غیرمنطقی تخریب شد.

ما می توانیم بهترین نمایش‌های آیینی را در مشــهد داشته باشیم، سالن های گوناگون که هر زائری که به مشهد می آید شوق تماشای آن ها را داشته باشد. ….

ما می توانیم در مشهد بزرگ ترین موزه های زنده را داشته باشیم. ما می توانیم بزرگ ترین موزه های تاریخ تمدن جهان را در مشهد داشته باشیم .

اینجا در یک مجموعه شــش هکتاری طرحی دارد اجرا می شود اما  هنرمنــدان مومن و متعهد مشــهدی، بــه اندازه ۶۰۰ هکتــار هم می توانند فضاهای فرهنگی ایجاد بکنند که نه فقــط برای زائرین و مجاورین متعارف، بلکه برای همه جهان حرف برای گفتن داشته باشد

انقلاب در ۴۰ سالگی به ما آموخته ، کــه به آینده های خیلی درخشــان تر فکــر کنیم .


لطفا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه: https://ganjnegar.ir/5121

چاپ نوشته


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده‌ها

مصاحبه با پروفسور بویل درباره ابعاد حقوقی تسخیر سفارت آمریکا
دکترین ضرورت چیست؟
 محاکمه شهروند آمریکایی در دوران کاپیتولاسیون
محکومِ آمریکایی
 سخنرانی حجت الاسلام الهی خراسانی
پیامبری که نمی‌شناسیم
مشاهده همه


تازه‌های شبکه‌های اجتماعی